JAK ZAMAWIAĆ MATKI?

Sposób składania zamówień
Wychów matek pszczelich jak w większości krajów w naszej szerokości geograficznej możliwy jest zaledwie przez około 12 tygodniu w ciągu roku. To jednocześnie najlepszy okres w roku na wymianę matek w rodzinach, czy tworzenie odkładów. W celu sprawnej realizacji dostaw zamówienia przyjmujemy od 1 września roku poprzedzającego dany sezon pszczelarski. Umożliwia nam to odpowiednie zaplanowanie wychowu, a w konsekwencji dostarczenie matek w odpowiednim terminie . Matki wysyłamy według kolejności składania zamówień. Zamówienia przyjmujemy za pośrednictwem formularza , mailowo pasieka@pasieka-szeligow.pl oraz telefonicznie od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-18.00 pod numerem tel. 500661820.

Terminy
Wychów matek pszczelich prowadzimy w systemie ciągłym, dzięki temu młode matki wygryzają się u nas przez całą dobę, 7 dni w tygodniu przez 3 miesiące. Sezon hodowlany rozpoczynamy zazwyczaj około połowy kwietnia, a ostatnie matki rodzą się w połowie lipca. W tym okresie dostępne są matki jednodniowe. Wysyłki matek nieunasienionych rozpoczynamy w tuż po pierwszym weekendzie majowym, a kończymy 15 lipca. Matki unasienione naturalnie dostępne są od ostatniego tygodnia maja do końca sierpnia.

Odbiór w pasiece
Zapraszamy  do odbioru bezpośrednio w naszej pracowni hodowlanej w miejscowości Wielkie Drogi 32-051, ul. Królewska 30 w godzinach od 8.00 do 18.00 od poniedziałku do niedzieli. W trosce o Państwa komfort bardzo prosimy o kontakt z nami przed przyjazdem, w celu rezerwacji matek, umożliwi nam to przygotowanie się do wydania.

Wysyłka
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do czwartku za pośrednictwem Poczty Polskiej, paczki dostarczane są kolejnego dnia po nadaniu. Kurier doręcza paczkę w godzinach od 8.00 do 20.00. Zachęcamy do śledzenia paczki na stronie https://emonitoring.poczta-polska.pl/ na podstawie numeru przesyłki, który został wysłany sms-em w dniu nadania na numer komórkowy podany przy składaniu zamówienia. Matki wysyłamy wyłącznie korzystając ze specjalistycznej usługi przeznaczonej do transportu żywych owadów. W połączeniu z odpowiednim opakowaniem gwarantującym dobrą wentylację ograniczamy pszczołom stres związany z transportem. Koszt wysyłki to 25,00 zł dla zamówień do 15 sztuk. Jeśli matek jest więcej, to wysyłka jest bezpłatna.